Hlavní navigace

Názor k článku Hlasujte v anketě CZECH OPEN SOURCE 2006 od spalda - Samozřejmě, počet zpětných odkazů je vždy pouze orientační....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 3. 2006 19:03

  spalda (neregistrovaný)
  Samozřejmě, počet zpětných odkazů je vždy pouze orientační. Nadruhou stranu argumentovat tím, že Texy je knihovna a tudíž nemá vždy zpětný odaz také k vylepšení poměru nepomůže. Dokážeš si vůbec představit, kolik webů používá uvedené CMS a které nemají v patičce ani nikde jinde zpětný odkaz? Tak v tom případě si ty čísla vynásob tak cca 10 - 100... Jak už jsem napsal, Texy a uvedené CMS srovnat nejde - v používání jde o rozdíl řádů.

  "lamoidní, jednovečerové" - toto jsem já ani jednou nenapsal, pokud se pamatuji (nebudu to hledat), tak jsem použil slovo "úlet", avšak ve smyslu zařazení do ankety - nikoliv úlet ve smyslu "k ničemu" "na nic" "nekvalitní".

  Nevím, proč si se pustil do mne - já přece proti Texy nic nemám a také jsem to už jednou napsal. Jde prostě jen o to, že v současné době nelze objektivně o zařazení mezi nominace o Texy uvažovat.

  ad několik měsíců práce) Obávám se, že autoři zmíněných CMS je nedělali několik měsíců, ale ve všech případech jde o několikaletou dřinu (ano, ani toto nepůjde srovnat).

  A když už se oháníš tím Texy zdarma (jako kdyby to ostatní zdarma nebylo). Oba víme, že zas tak zdarma Texy neni... nejde příliš ani o obětavou práci pro komunitu... ale pouze o využití formulek "free software" a "open source" k propagaci a prodeji komerčních licencí (proč pak jenom neni Texy uvolněno pod LGPL jako většina kvalitních knihoven... chytrému napověz...).

  A to nejlepší co si napsal jsem si nechal na závěr: "Takhle chápete "propagaci myšlenek open source"?" - Ano tak to si uhodil hřebíček na hlavičku. Nepřipadá ti trapné obhajovat nominaci něčeho co sebralo místo evidentně něčemu co si to zaslouží víc? (nemyslím jen zmíněné CMS - to byla pouze ukázka) Já chápu, že konexe a bussiness dělá svoje, ale alespoň to takhle vokatě nerozmazávej.