Hlavní navigace

Názor k článku Hrátky z řádky: pracujeme s logy od Robertek - Nemůžu si pomoct ale tyto články jsou naprosto...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 2. 2008 1:27

  Robertek (neregistrovaný)
  Nemůžu si pomoct ale tyto články jsou naprosto skvělé. Sice jsem si už pročet nějaké diskuze u těchto článků a setkal jsem se s názory že je to k ničemu, zbytečné apod. Tak za sebe mohu konstatovat že NE!!! Pokud toto někomu připadá zbytečné tak ať sem prosím pošle odkaz na web kde se tyto věci dozvím se stejnou jednoduchostí jako zde.
  Dokonce bych se přimlouval za vytvoření specielní sekce pro tuto serii nebo nějakou jinou možnost kde by měl uživatel přehledně přístupně všechny články série.

  V linuxu nejsem ani začátečník ani letitý guru, ale vzhledem že mojí oblíbenou distribucí je Arch linux je pro mě příkazový řádek dosti nepostradatelný (určitě by se bez ní Arch obešel ale to je to poslední co bych chtěl:) ). Jakožto ani nestuduji IT a v linuxu jsem spíše samouk, tak si rád takovéto články přečtu. Dokonce bych řekl že jsem kvůli této sérii začal pravidelněji navštěvovat root.cz. Samozřejmě některé aplikace znám a některé tipy i často používám, ale zatim nebyl jedinej díl kde bych neobjevil něco nového, možná to hned nepoužiju, ale vim kde to hledat až si na to vzpomenu, až si budu zase psát nějaký usnadňující alias nebo funkci. Nebo program o kterém bych se asi jen tak nedozvěděl (viz třeba ccze)

  Tak mě napadá (nevim jestli to tu už nebylo), podrobněji vysvětlit používání aliasů a jak správně psát jednoduché funkce (musim říct že když jsem se to naučil tak mi to v mnohém usnadnilo život). Jinak setkal jsem se s názory že psát si aliasy a funkce neni dobré protože člověk pak někam přijde a nevi najednou co použít.já jsem toto vyřešil velmi jednoduše: píšu si všechny aliasy a funkce do jednoho souboru .shortcuts který následně sourcnu v ~/.bashrc. A abych neměl problém že když někam příjdu budu ztracen, tak jsem si tento soubor jednoduše nazdílel na webu a kdykoli někde jsem a nemám svoje aliasy tak udělám jen následující věc: wget ...../shortcuts && source shortcuts
  Tak to byl můj malý příspěvek k tomuto článku:)

  Už se těším na další díl.