Hlavní navigace

Názor k článku Jak moderní prohlížeče zlepšují svou spolehlivost? od Ivorne - Děkuji za odpověď. Vaše argumenty jsou logické a...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 31. 5. 2013 0:12

  Ivorne (neregistrovaný) ---.necoss.net

  Děkuji za odpověď. Vaše argumenty jsou logické a nehodlám je popírat, ale obávám se, že nevyvrací mou původní myšlenku, kterou se mi možná nepodařilo zachytit úplně jasně a to, že takový seriál je na tomto webu úplně zbytečný.

  Nedomnívám se, že by seriál byl nějakým způsobem nekorektní nebo špatný, jen prostě nevím, proč bych ho měl číst a jsem přesvědčen, že reprezentativní vzorek zdejších čtenářů je na tom stejně.

  Uvedu to na příkladu - vy tvrdíte, že: "Screenshoty jsou z MS Windows, protože je to jediná platforma, kde se všechny tržně významné prohlížeče scházejí.". To je logický důvod, proč by měl tvůrce seriálu o prohlížečích testovat prohlížeče na Windows. Ale současně to nutí otázku: "Pokud je při testování prohlížečů Windows jasná volba, tak proč by se o testování prohlížečů měl zajímat komunitně aktivní uživatel GNU/Linux?".

  Problém je samozřejmě v zadání tématu seriálu. Zadání zřejmě znělo: "Seriál o součansém stavu internetových prohlížečů; shnutí základních vlastností a aktuálních trendů". Seriál toto zadání plní. Já ale říkám, že chyba je už v zadání. Mělo by to být: "Seriál zabývající se současným stavem a vývojem webových prohlížečů s přihlédnutím k tomu, že čtenáři používají a zajímají se o GNU/Linux a chtějí vědět, jak se prohlížeče používají na tomto systému a nějaké Windows je vůbec nezajímají a že umístění reklamy na Microsoft do seriálu je asi tak na místě jako tam dát reklamu na prací prášek až na to, že reklama na Microsoft působí mnohem víc jako nejapný trolling ze strany redakce".

  Kdyby takhle znělo zadání a podařilo by se ho naplnit tak dobře, jako se podařilo naplnit současné zadání, tak bych si seriál velice rád přečetl úplně celý.