Hlavní navigace

Názor k článku Jak vzniká velký otevřený projekt MythTV od Petr Stehlík - Není nutné všechno platit, do projektu je možné...

 • 26. 1. 2010 13:23

  Petr Stehlík

  Není nutné všechno platit, do projektu je možné vracet energii i jinými způsoby. Hlavní je ale „neotravovat“, což jsem se v článku snažil naznačit.

  Řekněme to takto: pokud si uživatel vezme MythTV, sám si ho rozjede a nikde to neříká, tak energie v projektu nepřibyde ani neubyde.

  Pokud tentýž uživatel MythTV rozjíždí, narazí na problémy, zaplevelí Trac spoustou nepoužitelných záznamů, ptá se na věci v nesprávných listech, zdržuje jiné lidi od práce na projektu, pak energii ubral a to není dobře.

  Nejlepší je, když uživatel MythTV vezme, nainstaluje, a pak do projektu energii přidá třeba opravou chyby, vylepšením překladu, dokumentace, nebo prostě jen pomáhá dalším začátečníkům radami. To pomáhá všem a komunita je tak bohatší i bez přísunu financí.

  K tomu jsem ostatně spustil i ten www.tvpc.cz – smyslem je vyřešit si české problémy v Česku a nahoru posílat už jen kladnou energii.