Hlavní navigace

Názor k článku Jaký byl Ballot Resolution Meeting k Open XML? od Martin Doucha - Ano, Pascal jakožto standardizovaný programovací jazyk vytvořený profesorem...

  • 13. 3. 2008 17:30

    bez přezdívky
    Ano, Pascal jakožto standardizovaný programovací jazyk vytvořený profesorem Niklausem Wirthem je neutrální. Jednotlivé implementace neutrální nejsou, ale v rámci standardu jazyka jsou kompilátory (nikoliv IDE) zcela záměnné, takže volba jednoho kompilátoru nijak výrazně nepoškozuje konkurenci. Mimochodem, zapomněl jste na GPC.

    Memorovat kroky v případě programování je při dostatečně náročných testových úlohách zcela nemožné. V případě Office je to zcela triviální (mapování klávesových zkratek a umístění položek v menu). Pro učeného mloka pak představuje nepřekonatelný problém zjistit, kde má v jiném programu hledat generátor obsahu dokumentu, když v tom Jediném Správném Kancelářském Balíku(tm) byl přece přímo tady!

    Vadí to všem, kdo nechtějí nebo z technických důvodů nemohou používat MS Office, protože uzavřené a pseudootevřené formáty znamenají komunikační bariéru.