Hlavní navigace

Názor k článku Kdo ovládá váš Xbox? od Frn - Jaký "veřejný zájem" proboha ??? To jestli mám nebo...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 9. 2003 7:41

  Frn (neregistrovaný)

  Jaký "veřejný zájem" proboha ???
  To jestli mám nebo nemám na svém zařízení poslední firmware (pokud platí Xbox == blackbox pak tomu musíme říkat firmware) je přece moje věc a nikomu do toho nic není.

  A i kdyby se dejme tomu šířil "virus" který mi zablokuje přístup k internetu, pak bych tento výrobek reklamoval u prodejce, jak mi to umožňují zákony. Neboť zodpovědnost za správnou funkčnost má prodejce a potvrdí mi ji na záruční list.
  Pokud by měli prodejci více takových problémů než je únosné, asi by se XBox přestal prodávat .. aneb zákony trhu by přinutili výrobce aby se nad sebou zamyslel.

  Dále mi není jasné, jak jste přišel na to, že uživatel něco potvrdil čtením manuálu - pokud vím právní výklad nic takového nepřipouští. A i kdyby náhodou ano, mě jako uživatele nikdo nemůže nutit abych nějaký zasraný manuál studoval do všech detailů. Co když budu mluvit špatně česky ? Nebo budu dyslektik, negramotný, barvoslepý .. a čtení mi bude dělat potíže ?!?

  Když použiju přirovnání s praxí, mohlo by se mi jako majiteli obstarožní škodovky stát, že se na mě u pumpy vrhne nadšenec, který mi zdarma a bez ptaní vyladí motor, ale součssně odmontuje centrální zamykání, posilovač na brzdy, střešní okno a další "dodělky" které na původním modelu auta nebyly a tudíž tam podle stejné logiky nemají co dělat.