Hlavní navigace

Názor k článku Kdo ovládá váš Xbox? od Vlasta - Vidím, že je tu hodně příspěvků, které obhajují...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 9. 2003 10:44

  Vlasta (neregistrovaný)

  Vidím, že je tu hodně příspěvků, které obhajují jednu i druhou stranu, přirovnávají případ tu k lopatě, tu k homologovanému telefonu.

  Opravdu to funguje tak, že Vy si kupujete od obchodníka Xbox jako zařízení, které má sloužit k hraní her, pro něj určených, pro přehrávání DVD atd.
  Pokud toto Xbox nebude dělat, pak máte právo výrobek reklamovat, protože neplní svou funkci.
  Vztah vzniká mezi Vámi a Prodejcem.

  Vy si můžete s Xboxem dělat CO CHCETE a NIKDO NEMÁ nejmenší PRÁVO Vám jakkoliv vracet Xbox do původní podoby třeba s pomocí her, které si na něm spustíte, pokud k tomu nedáte výslovný souhlas.

  Poté co připojíte Xbox k Internetu, tak se musíte řídit smlouvou, kterou uzavíráte Vy s ISP. Pokud ISP nemá nic proti tomu připojit modifikovaný Xbox na Internet, pak je úplně jedno, v jakém stavu připojíte Xbox k Internetu skrze daného ISP, dokud neporušíte pravidla, která ISP vydal.

  Po té co Xbox zakoupíte, tak si s ním můžete dělat co chcete, třeba jej použít na náhradní díly, použít jej jako těžítko, jako ozdobu, cokoliv.

  Jakmile jej připojíte k Internetu, pak musíte dodržet pravidla ISP. Toť vše.

  Pokud bude chtít kdokoliv, cokoliv měnit na Vašem Xboxu, pak musí mít Váš VÝSLOVNÝ souhlas. Hra Vás musí upozornit, že bude něco měnit, nebo může odmítnout běžet na Vašem Xboxu. ISP Vás může pokutovat a/nebo odpojit, jakmile porušíte jeho smluvní podmínky.

  Je-li na Vašem Xboxu nainstalován Linux a vy jej připojíte k Internetu, pak jedině ISP, má-li ve svých podmínkách napsáno, že nesmíte připojit modifikovaný Xbox, Vás může postihnout za to, že jste připojili modifikovaný Xbox.

  Xbox jako takový Vám nesmí nikdo bez Vašeho souhlasu měnit, ať se děje cokoliv.
  A už vůbec Vám Xbox/firmware v něm nesmí měnit M$, se kterým nemáte uzavřenu žádnou smlouvu. Neboť SW nahraný do Xboxu nepodléhá pravidlům platným pro SW, protože se jedná o firmware a ne SW. (Stejně jako firmware u pračky, firmware u mobilního telefonu, firmware u modemu apod. - pokud si je změníte, pak máte odpovědnost za věci, které tento firmware způsobí, nikdo Vám však nesmí bez Vašeho souhlasu přijít domů a změnit jej zpět. Můžou Vám odpojit modem, zablokovat mobil v dané síti, ne však měnit zařízení jako takové).

  Vlasta