Hlavní navigace

Názor k článku Legendární školní mikropočítač IQ-151 od I/O - Paradoxně i na tom něco je – kdyby nebylo těch...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 4. 2010 23:30

  I/O (neregistrovaný) 147.32.68.---

  Paradoxně i na tom něco je – kdyby nebylo těch dávných stavitelů, neměly by dnes některé země co ukazovat turistům, z nichž dnes mají nemalý příjem.
  Ale zpátky – chtěl jsem jen říci, že je docela škoda, že jsme se do té elektroniky neopřeli víc. Bylo tu poměrně dost lidí se zkušenostmi a vzhledem k těm poměrům, co tu panovaly, dokázali ti lidé celkem husarské kousky. Přeci jen – dovoz a práce pro zahraniční majitele mi nepřipadá jako moc jistá budoucnost. Naopak – know-how, zkušenosti a vzdělání je dle mého názoru ta nejlepší investice.
  A k tomu poslednímu – bylo by to hodně těžké, záležitost odhadem na několik dekád. Musejí se dát do kupy týmy, ty musejí získat zkušenosti, ty zkušenosti se musejí nějak proiterovat přes školy a z těch škol musejí přijít absolventi a do těch zaběhnutých týmů se zapojit… Naproti tomu, nechat to vše zaniknout je otázkou pár měsíců. Představa, že se ze Západu nakoupí technologie a můžeme jet, je dost naivní.
  Nutné není vlastně nic – všechno můžeme dovézt. Ale za co? Tahle země toho zas tak moc nemá a zrovna ta elektronika by, myslím, bývala mohla pro nás být docela dobrá věc k zaměření se.