Hlavní navigace

Názor k článku Linux 5.7 dostal nový ovladač exFAT, vyšla finální beta Ubuntu 20.04 LTS od klokan - Nevím co je tak nepřekonatelného na Lutris, osobně...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 4. 2020 23:51

    klokan

    Nevím co je tak nepřekonatelného na Lutris, osobně ho nepoužívám, ale během posledních pár týdnů jsem hrál Metro Last Light, Wolfenstein New Order a Old Blood, Irony Curtain, Thimbleweed Park a SOMA, to všechno na Ubuntu a s plynulostí a herním zážitkem nebyl sebemenší problém. Respektive byly identické, jako na Windows.

    S pracovní plochou souhlasím, ale tu GNOME v Ubuntu normálně má, takže ani tady není problém. K přechodu na Linux z Win7 má člověk stejné důvody, jako odjinud: win7 není svobodný software. Ale předpokládám, že takový případný uživatel bude chtít v prvé řadě "hotový" systém plug and play a sáhne po tom, o čem se všude dočte, tj. nejspíš Ubuntu, a nezačne tím, že bude zkoušet a doinstalovávat různé alternativní takyprojekty. Tím se jich nechci dotknout a rozhodně nechci říct, že pro ně není místo, ale jenom to, že si těžko lze představit, že případný emigrant z Windows 7 se začne rozhodovat mezi XFCE a Cinnamonem.