Hlavní navigace

Názor k článku Linux 5.7 dostal nový ovladač exFAT, vyšla finální beta Ubuntu 20.04 LTS od Jan Hrach - > Největší slabinu Ubuntu na desktopu vidím momentálně...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 4. 2020 0:28

  Jan Hrach

  > Největší slabinu Ubuntu na desktopu vidím momentálně v tom, že procházení SMB v Nautilu je výrazně pomalejší, než ve Win10, a také méně spolehlivé, respektive často "vypadne".

  Já jsem vždycky bral GVFS/Kio jako nouzovku („podívat se co kde je“) a pro jakékoli produkční použití to připojím standardním způsobem (mount -t cifs). Takže jestli je tohle největší slabina, tak je to vlastně super :-).

  > Taky nastavit BitLocker ve woknech je pro BFU snažší, než LUKS v Ubuntu, hlavně když má člověk vícero disků. I když LUKS zase aspoň nemá zadní vrátka.

  Tohle neumím asi úplně dobře posoudit (linuxový guru && windowsový BFU && nepoužívám grafický instalátor), ale měl jsem za to, že v instalátoru bylo na tohle zaškrtávátko. Oproti tomu nastavit BitLocker tak, aby 1) nebyl klíč v TPM ze kterého se při bootu automaticky přečte do RAM (!), 2) používalo se skutečné šifrování a ne fake „ochrana heslem“ reportovaná diskem (tohle přepnuli teprve asi před půl rokem), 3) nezálohoval se do MS cloudu, mi přišlo dost ne-obvious.