Hlavní navigace

Názor k článku Linux 5.7 dostal nový ovladač exFAT, vyšla finální beta Ubuntu 20.04 LTS od martyd -f - ad lutris - srovnával jsem plynulost na win...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 4. 2020 11:13

    martyd -f

    ad lutris - srovnával jsem plynulost na win a ubuntu a bylo to nesrovnatelné. Možná nějaký ultrahighend to utáhne surovým výkonem skoro stejně, za mě na ryzenu 7 (1. gen) a RX580 nepoužitelné pro plynulé hraní. Podotýkám nejdem mi o honění fps v podivně se trhajícím obrazu, ale o plynulé pocitově příjemné hraní s freesync/vsync a max detaily. Nouzově hratelné ok, ale rozhodně mi to stojí za ten restart do win, když si chci zahrát.

    Betu 20.04 jsem si tedy stáhl a mohu potvrdit, že to pracovní plochu nemá. Ok, je veliký pokrok, že už v kontextovém menu lze "Create folder", ale to je tak všechno. Různýma oklikama tam lze sice vytvořit i soubor a s trochou snahy i zástupce aplikace, ale uživatelská přívětivost ve srovnání s win/kde/mate/xfce/ci­nanmon = nula. Manipulovat tam na ploše se soubory je za trest a pro obyčejného uživatele přecházejícího z win7 je gnome jednoznačně nejhorší varianta.