Hlavní navigace

Názor k článku Linuxová kancelář a správci databází od MaT - Rozsahem tedy myslíte maximálně počet položek v jedné...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 11. 2008 10:43

  MaT
  Rozsahem tedy myslíte maximálně počet položek v jedné tabulce? Ano, u spreadsheetů jsou určité limity, kromě počtu řádků i počet sloupců. U specializovaný databázových strojů (engines) jsou tyto obvykle mnohem vyšší.

  Jinak z toho co vím, tak MS Access není jen grafická nadstavba nad Excelem. Má vlastní databázový stroj - jmenuje se Jet (nebo tak nějak podobně, snad ještě s přívlastkem MS, či tak něco). Ten má samozřejmě také určité limity, ale určitě by měly být větší, než u Excelu, snad i řádově.

  Jinak pokud Jet nestačí, dělá se to tak, že aplikace v Accessu pak jako backend používá MS SQL server, který ty limity má opět řádově někde jinde.

  No ale teď zpátky k Linuxu. V Kexi můžete používat buď SQLite, nebo jako backend můžete použít třeba MySQL. SQLite asi zvládne hodně, ale je fakt, že při větším množství dat s nimi bude asi MySQL pracovat přeci jen trochu efektivněji.

  Kolik byste těch řádků tak asi potřeboval? Sám jsem sice netvořil aplikace, ve kterých by byly třeba milióny řádků, ale vím, že i na takové se MySQL běžně používá a problémy s tím nejsou...