Hlavní navigace

Názor k článku Mageia 8 má první alfa verzi, Fedora možná s Btrfs od Petr M - Výchozí má být rozhodně VIM - zpětná kompatibilita...

 • 29. 6. 2020 11:06

  Petr M

  Výchozí má být rozhodně VIM - zpětná kompatibilita s původním VI a dá se snadno hodit alias, takže se VIM spustí i kddyž zadám do příkazové řádky VI. Ovládání VI je podmonožina VIMu, takže si nic nerozbiju a dostanu víc možností. Pro VI už na "velkým" systému (desktop, server) nějak není důvod - chyba může být stejně tak ve VI, jako ve VIMu, Nano,... a existuje lepší náhrada. Embedded věci s BusyBoxem jsou jiná třída.

  "Když to bude opačně, tak naopak při řešení průšvihu budete muset udělat opačnou akci - nastavit editor třeba na "vi"."

  Ale když bude rozbitý VI, tak to budu měnit taky. Textový editor je program, jako každý jiný. Sáhni do pytle s programama a vytáhneš kus s chybama.

  Navíc textový editor nevidím z pohledu funkčnosti tak kriticky. Co musí spolehlivě běžet je kernel a shell, při přístupu po síti bez lokální konzoly ještě SSH. Bez toho jakýkoliv textový editor nespustím a s tím (a přístupem k repu nebo balíčku) si ho kdykoliv vyměním podle nálady nebo potřeby. A soubor zediituju v podstatě čímkoliv, klidně přes přesměrovaný echo nebo emacs, když na věc přijde.