Hlavní navigace

Názor k článku Mikroprocesory s architekturou ARM od klusacek - Ano myslel jsem ARM-2, ARM-1 nasobicku nemel, nejak...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 3. 2012 12:55

    klusacek (neregistrovaný)

    Ano myslel jsem ARM-2, ARM-1 nasobicku nemel, nejak jsem se prepsal. Dik za opravu. Mozna dokonce ten Boothuv algoritmus meli az u ARM-3 a ARM-2 nasobil 'pisemne', uz si nejsem uplne jistej.

    K tem registrum: 26bitove verze ARMu coz ARM2 byl, nemely jeste CPSR, stav byl soucasti registru 15, coz byl instruction pointer v jehoz nekterych bitech byly flagy a stav procesoru. IMHO to bylo roztomile reseni, protoze pri navratu z preruseni (i z podprogramu) se automaticky obnovil stav procesoru, jen to melo nevyhodu ze kod nemohl byt delsi nez 2^26 bytu a nedaly se pridavat nove flagy (coz se pozdeji stalo kdyz zavedli saturacni aritmetiku chteli mit flag ze doslo k saturaci).

    Takze pak zavedli CPSR a SPSR registry aby mohli r15 prodlouzit, cimz to trochu zprasili, protoze pak musela instrukce rozlisovat jestli se tez obnovuje stav nebo ne, a prepnuti kontextu se zmenilo z jednoduche LDM/STM sekvence na nocni muru (ovsem v porovnani s tim co dokazal vymyslet v podobnych pripadech Intel je to stale prochazka ruzovym sadem, jen uz to postrada puvodni eleganci).

    r8 a r9 ve FIQ modu maji az novejsi ARMy, napr. ARM7. ARM2 je nemel.

    Takze (r0-r15) + (r13-r14)*3 + (r10-r14) = 16 + 3*2 + 5 = 27