Hlavní navigace

Názor k článku Moderní prohlížeče vs. phishingové weby od Jiří Macich ml. - No, současná úroveň přizpůsobitelnosti je IMHO nezachovatelná. Ne,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 4. 2013 22:35

  Jiří Macich ml.

  No, současná úroveň přizpůsobitelnosti je IMHO nezachovatelná. Ne, že by to nutně nemohlo jít, ale máte pravdu, že by se vývojáři notně zapotili a je pak otázkou, jestli za to opuštění vlastního jádra stálo.

  Ale například způsob indikování použitého protokolu nemusí nutně kopírovat Google Chrome. To jsou drobnosti, které nejdou zase tak do hloubky, ale při jejich součtu nemusí být Opera jen nějakým klonem prohlížeče Googlu, jaké známe dnes.

  Pokud Opera Software míní nadále vývoj svého prohlížeče vážně, nemůže si obecně dovolit vzít kód projektu Chromium, místo značek Googlu tam dát vlastní a zkompilovat. To už rovnou může vyhlásit bankrot.

  IMHO musí nabídnout něco jako bonus. Iron vsadil na soukromí a moc se neprosadil. Přitom soukromí je silné téma. Uvidíme, s čím přijde Opera Software. Na desktopu to samotná funkce Opera Turbo (on-road mode) nevytrhne.