Hlavní navigace

Názor k článku Mýty o ekonomické podstatě Open Source (2) od Vaše jméno - Nevim, co autor prekladal za clanek, ale cely...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 7. 2003 18:16

  Vaše jméno (neregistrovaný)

  Nevim, co autor prekladal za clanek, ale cely jeho obsah je zavadejici a nesmyslny. Jde o to, ze:
  ....Pomoci OSS vydelavat penize lze ..., proste platite za sluzby....
  Nejde o to, zda můžete vydělávat peníze na OpenSource, ale zda si jich vyděláte více, než do vývje OpenSource investujete.

  ...OSS je o kvalite.... laicky uzivatel tu nemaji misto...
  Kvalita je schopnost uspokojovat požadavky všech uživatelů, včetně laických.
  Napsat program, ve kterém se po měsíci samostudia zorientuje profík není zdaleka tak složité a drahé, jako napsat "trottel-fest" řešení pro laiky. I ti však chtějí pracovat efektivně.

  ...Existuje rada modelu, jak uzivit firmu na bazi OSS...
  Křížový financování, dotace a zase jen dotace... Kdyby jste o těch modelech věděl, jistě by jste je aspoň výčtem uvedl (to sice není argument pro to, že neexistují, ale o něčem to svědčí.

  ...Vyhodou OSS je, ze mate (za urcitych okolnosti) narok na zdrojovy kod...
  Jaké podmínky máte na mysli ? Buďto zdroják k dipozici je - a pak je program OpenSource, nebo není. Podmínky si klade SharedSource model. Jak se podle vás vlastně liší OpenSource a SharedSource model některých komerčních firem ?

  ...Nedilnou soucasti OSS je komunita - to take nekterym vyrobcum vadi.... Uzivatel pak nepotrebuje jejich placene sluzby, protoze se muze zeptat souseda...
  Zapomínáte, že placené služby mají až na výjimky charakter ClosedSource - to, že váš soused v Austrálii má rovněž PHP vám k řešení problému s Vaší webovou aplikací nepomůže více, než když máte oba Closed Source.