Hlavní navigace

Názor k článku Mýty o ekonomické podstatě Open Source (2) od Vaše jméno - Co se zdá, je sen. Stejně jako Vy...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 25. 7. 2003 1:19

  Vaše jméno (neregistrovaný)

  Co se zdá, je sen. Stejně jako Vy si myslím, že problematiku uplatnění OpenSource nelze posuzovat čistě ekonomickými nebo evolučními argumenty (ostatně stejně jako každou jinou ideologii). To že se tu vůbec o evoluci nebo hrách ve vězení bavím je důsledek toho, že reaguji na příspěvky jako

  ...jen čas ukáže... zda evoluční principy opět zvítězí nad vůlí mocných tohoto světa...

  nebo

  ...Znate problem "Prisones dilemma" ...Predpokladam, ze vzdy jste pro zradu...

  Zdůvodňuji tím fakt, že existence OpenSource není dobře zdůvodnit ani evolučními principy, ani teorií her. Skutečnost, že se mi pokoušíte připsat pravý opak je podle mě spíš důsledek faktu, že ztrácíte nit diskuse a reagujete mimo její kontext (což není nic divného, debata je rozvláčná a problematika složitá).

  To co v ní ale považuji za důležité jsou argumenty, ne jména těch, kdo je vyslovují. Jelikož to co se od Vás čeká je, že budete polemizovat s mými argumenty, ne se mnou, uniká mi důvod, proč by nemohlo být možné diskutovat s anonymem.

  Pro mě je bezvýznamné, kdo jste a co momentálně ve svém oboru (ne)znamenáte - považuji za relevantní jen argumenty, ne tahání za slovíčka. Připadá Vám takový postoj iracionální ?