Hlavní navigace

Názor k článku Nebojte se systemd: co to je a co umí? od Filip Jirsák - Hromada démonů (a s nástupem systemd se to...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 5. 2016 8:45

  Filip Jirsák

  Hromada démonů (a s nástupem systemd se to nemění), má ovládátko typu daemon_ctl.
  Což vypovídá o kvalitě dříve používaných správců služeb. Kdyby poskytovaly potřebné služby, málokdo by měl potřebu psát si vlastní ovladač služby. To, že se to zatím nemění, je přirozené – nikdo nemůže čekat, že s vydáním první verze systemd na něj přejdou všechny projekty a veškerý legacy kód zahodí. Ostatně, stačí se porozhlédnout tady v diskusi, co se děje, když vývojáři Gnome prohlásí, že nehodlají udržovat kód, který s DE nesouvisí, a začnou využívat logind.

  kdo napíše tisíce řádků kódu pro jeho skvělý program
  Dotyčný je asi dobrý v psaní toho svého programu, ale v psaní shell skriptů bude spíš průměrný nebo podprůměrný. Proč by měl svůj čas ztrácet tím, že bude bastlit nějaký skript, proč by měl svůj skvělý program kazit tím, že pro něj napíše špatný init skript? Jistěže to nakonec nějak splácá, ale má to smysl? Nemohl by ten čas využít lépe?

  pozměnit nějaký template? Stejně se s těmi rc skripty nic jiného nedělalo
  Pak je ale nesmysl, aby těch pár hodnot bylo schovaných v nějakém skriptu, prakticky se to nedá kontrolovat a testovat, snadno tam omylem uděláte něco jiného, než chcete. Všude, kde to jde, je snaha nepsat jak se má něco dělat, ale napsat jenom co se má udělat a to jak nechat na univerzálním otestovaném programu.