Hlavní navigace

Názor k článku Nebojte se systemd: co to je a co umí? od Heron - Což vypovídá o kvalitě dříve používaných správců služeb. Programy...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 5. 2016 9:45

  Heron

  Což vypovídá o kvalitě dříve používaných správců služeb.

  Programy *_ctl nejsou jen o akcích start a stop. Jsou to dálková ovládání master procesu daného démona a řeší mnoho dalších věcí. Bylo by dost divné, kdyby do sebe systemd absorboval dálkové ovládání každého jednotlivého démona.

  bastlit nějaký skript, proč by měl svůj skvělý program kazit tím, že pro něj napíše špatný init skript?

  Ale no tak... Co je těžkého na tom vzít template rc skriptu a dopsat jeden řádek do start a druhý řádek do stop? Které budou úplně stejné, jako v systemd unitě.

  Všude, kde to jde, je snaha nepsat jak se má něco dělat, ale napsat jenom co se má udělat a to jak nechat na univerzálním otestovaném programu.

  No to je sice hezké, ale jak u systemd unity, tak u rc skriptu stejně skončíte u toho, že musíte napsat jak se má daný program spustit a ukončit. Ani systemd nemá křištálovou kouli a nevyvěští si, jak má udělat akci (tedy to "co") "prosím zapni mi můj program". Stejně mu tam do ExecStart musíte napsat příkaz na spuštění toho programu.