Hlavní navigace

Názor k článku Nebojte se systemd: co to je a co umí? od Ivan - Jak? To by ta služba musela implementovat nějaké...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 5. 2016 11:00

  Ivan (neregistrovaný) 165.72.200.---

  Jak? To by ta služba musela implementovat nějaké komunikační rozhraní systemd a stala by se tak na něm závislá. To snad nikdo soudný nemůže chtít (bez ohledu na oblíbenost toho kterého systému, byl bych proti i u nejlepšího init systému na světě - bez ohledu na to, že nic takového ani existovat nemůže, protože na každou situaci se hodí něco jiného).

  Jasne ze by to slo. Staci prepsat vsechen SW aby konzole komunikovala se serverem pres d-bus :). A je to. Ne samozrejme si delam, pr*el.

  V pripade toho Oracle to dnes funguje tak, ze spustite sqlplus a ten spusti process oracle jako syna. Tomu synovi preda nejake parametry pres environment, a pak s nim komunikuje pres presmerovany stdin/stdout. Pekne "unixove". Ta databaze bezi takovem single-user mode, kdy je mozne menit nektere parametry anebo spustit jeji restore. Pokud pak zadate urcity prikaz tak ze syn odforkuje a stane se samostatnym demonem.

  To ze by nekdo tohle prekopal kvuli tomu, aby mohl byt systemd (dbus) prostrednikem, mezi konzoli a demonem, to je totalni sci-fi. Hadam, ze ani ostatni databaze na tohle nebudou chtit pristoupit.