Hlavní navigace

Názor k článku Nebojte se systemd: co to je a co umí? od Heron - cron má proprietární nástroj pro konfiguraci? Od kdy?...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 5. 2016 14:06

  Heron

  cron má proprietární nástroj pro konfiguraci? Od kdy? crontab -e volá $EDITOR na kopii cron souboru z poolu. Klidně si vem jiný editor, změň soubor přímo v tom poolu a restartni crond.

  sudo totéž v bledě modrém.

  Pokud je to ten druhý případ, jak dobře to vaše řešení škáluje?

  Škáluje co? Jako že 30 lidí bude současně nastavovat jednu službu? To teda moc dobře neškáluje, protože tam často ani není 30 věcí k nastavení ;-).

  Jak to tedy řešíte vy, aby služba nastartovala s vámi určenou a validovanou konfigurací, bez ohledu na to, co se děje okolo?

  No kupodivu tak, že po instalaci služby a jejím nastavení udělám service sluzba start a ona, světe div se, běží. Pokud ji chci spouštět při bootu, tak chkconfig sluzba on. Dokonce úplně stejně po instalaci na systémem se systemd po instalaci služby a jejích nastavení udělám systemctl start sluzba, systemctl enable sluzba (a takové věci jako hraní si s mask / unmask raději nebudu komentovat - viz diskuse o tom, jak v systemd skutečně zabránit tomu, aby se nějaký služba spustila).