Hlavní navigace

Názor k článku Nebojte se systemd: co to je a co umí? od Heron - jsou proprietární nástroje pro konfiguraci Co je na tom...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 5. 2016 15:06

  Heron

  jsou proprietární nástroje pro konfiguraci

  Co je na tom proprietálního? Oba nástroje jen zavolají editor (který dokonce ani nevláčejí sebou, prostě použijí ten který je uveden v proměnné prostředí, případně defaultní), předají mu soubor k editaci a po zavření editoru jen zkontrolují správnost a upozorní démona (v případě cronu). Nic proprietálního na tom nevidím, naopak je to krásná ukázka použití již existujícího. Ale dokonce ani tyto nástroje nemusíte použít. Můžete klidně editovat sudoers nebo crony ručně.

  Tvrdíte, že pořádná služba nepadá z ničeho nic a tedy nepotřebujete automatický restart procesů.

  Ano.

  Ale při správě služeb vám vůbec nevadí, že spoléháte na to, že to snad dobře dopadne – a kdyby se náhodou projevil nějaký problém způsobený souběhem, nevadí, prostě to zkusíte ještě jednou.

  Já jsem někde tvrdil, že to snad dobře dopadne a náhodou a že to zkusím ještě jednou? Prosím o citaci. Ne, já svůj systém znám. To, že se konfigurace a restart služby podaří, není náhoda. Možná pro někoho jo, ale takového člověka bych neoznačil slovem administrátor.