Hlavní navigace

Názor k článku Nebojte se systemd: co to je a co umí? od Heron - Otázka je, zda si ten zadavatel v danou...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 5. 2016 17:59

  Heron

  Otázka je, zda si ten zadavatel v danou chvíli uvědomí, že administrátor databáze i administrátor poštovního serveru asi budou požadavky řešit pomocí cronu. Dokonce ani zadavatel těch úkolů nemusí být jedna a táž osoba.

  Tomu se potom říká, že levá ruka neví co dělá pravá. Opět to není asi to nejvhodnější prostředí pro provoz serverů.

  Jinak k tomu prvnímu odstavci, k čemu směřuješ? Je to tak, že služba, která nemá rozhranní pro administraci, které by umožnovalo přidávat jednotlivé záznamy a hlídalo by si stav, tak stejně funguje tak, že se v nějakém editoru otevře soubor a po jeho zavření se zkontroluje a aplikuje. Pokud toto udělají dva různí admini ve stejný čas, tak vyhraje konfigurace toho, kdo ten soubor uloží jako druhý. No a ten první admin si toho buď všimne, nebo ne. Každopádně služba nebude v očekávaném stavu.

  Nejsem si jistý, jestli by pomohlo, aby každá služba měla vlastní nastavátko, které transkakčně vyřeší konfiguraci paralelními adminy. Evidentně to v praxi není takový problém, aby se to muselo řešit. A pokud to někdo potřebuje řešit, třeba přidávat položky do konfigurace tak často, že hrozí souběh, tak na to jsou už roky hotová řešení, nepřistupuje se ke konfiguračnímu souboru přímo, ale konfigurace se provádí prostřednictvím jiné služby, která řeší mimo jiné i souběh. Kdo chce použít, může, kdo nechce, nemusí.