Hlavní navigace

Názor k článku Nebojte se systemd: co to je a co umí? od Heron - Nic z toho ale nevypovídá o reálných chybách...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 25. 5. 2016 10:03

  Heron

  Nic z toho ale nevypovídá o reálných chybách journald.

  Prosím? Takže bugy na vadné logy journald nejsou o chybách journald? Takových hlášení jsou v bugzilách desítky. Nebudu tu chybu hlásit ještě jednou sám za sebe (snad stačí nahlásit chybu jednou, není potřeba hlásit tutéž chybu (chybu stejné třídy) v každé jednotlivé instanci), jen proto, aby to skončilo jako duplicate nějakého jiného bugreportu označeného jako notwantfix, notabug apod.

  To za prvné. Za druhé, a tady opět očekávám nějakou jízlivou reakci. Proč bych měl psát bug na něco, co se projevuje ve 100% případů? To autoři nebo testeři neodhalili? Nebudu ani psát bugreport na ten NetworkManager. Pokud nikdo z autorů nevyzkoušel přidat více statických rout, tak už jen toto je pro mě signálem ten soft prostě nepoužívat, protože při takovém způsobu vývoje a (ne)testování bych pravděpodobně hned po té narazil na další "vlastnost", kterou se autor neobtěžoval vyzkoušet. Toto je pro mě při výběru softu mimořádně důležité. Naopak si vážím projektů, které na férovku zruší z plánovaného release ohlášenou vlastnost, protože sami nejsou spokojeni s tím, jak ten kód vypadá. Ten projekt je dlouhodobě stabilní a je to právě důsledkem tohoto způsobu myšlení autorů.

  v této diskusi je vidět, že někteří lidé prostě hodně nemají rádi systemd

  Už jsem tu někde psal, že zrovna journalctl považuji za to lepší ze systemd a dokonce jsem oponoval lidem, kteří se obávali toho binárního formátu. V různých db mám hromadu TB dat a není nejmenší důvod, aby se ta data kazila jen proto, že jsou ve formátu té konrétní db. Proč se kazí logy journald neví, nevyčuměl jsem to z ničeho, vše ostatní v pohodě běží. Byl bych rád, kdyby nástroj jako journald fungoval správně.