Hlavní navigace

Názor k článku Největší hrozby internetu? Trojské koně, phishing a sociální sítě od D.A. Tiger - Máte pravdu, je to jen obyčejný program (a...

 • 18. 2. 2010 19:02

  D.A. Tiger

  Máte pravdu, je to jen obyčejný program (a navíc pouze demonstrující určité principy – „profesionální cracker“ by si s tím dal asi trochu víc práce. Navíc si myslím, že u shellového skriptu je vyšší riziko jeho odhalení). Mě však zarazila jednoduchost a zákeřnost celého toho problému.

  „Ale v principe nie je co odhalovat. Je vasa vec co komu posielate.“ Jj. to je sice pravda. Zas na druhou stranu je to trochu alibistické mávnutí rukou. Jde o to, že tenhle prográmek geniálním způsobem zneužívá naprosto neškodně vyhlížejících aplikací, určených pro normální práci uživatele a (samozřejmě) bez jeho vědomí. Navíc tím, že spoustu práce přenechá na jiných programech se (dle mého názoru) docela snižují možnosti odhalení jeho nekalé činnosti.

  „Heslo k systemu, administratorsky zaujimave udaje neziskate…“
  Zatím, ne, ale… Představte si, že takovýto obyčejný program „nějak“ propašujete na cizí, neznámý počítač. Pak už se ty informace zas tak bezvýznamné nezdají. IP a jméno počítače Vám stroj lokalizují v síti. Seznam uživatelů poskytne např. vodítko k pokusům o získání hesla, atd… jakmile prolomí jeden, jediný účet, je už otázkou času kdy zlomí celý systém.