Hlavní navigace

Názor k článku OpenMandriva Lx 4 se blíží od Huawei nebrat - I kdyby technologicky, tak od Huawei už nikdy...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 8. 7. 2018 5:01

  Huawei nebrat (neregistrovaný) 209.52.88.---

  I kdyby technologicky, tak od Huawei už nikdy více, viz nedávný příspěvek odvedle.

  Huawei je neskutečná sračka. Mám (ještě stále) P9. HW celkem dobrý, až na baterku, která občas náhle chcípne při focení, i když má třeba 60%.

  Ale ten software je tragédie. Soudruzi vymysleli "smart" šetřič baterky (ještě navíc oproti android battery optimization), který zabijí aplikace, které běží dlouho. Například strava a nebo taky notifikace kalendáře - úžasná vlastnost, když si člověk třeba hodinu nevšimne telefonu a ten pak tiše upomínku sestřelí.

  Aktualizace jsou zvláštní kapitolou. Dostal během roku asi dvě aktualizace, pak hodně dlouho nic - jak na potvoru zrovna v době, kdy se s dírama roztrhl pytel, včetně té s bluetooth. Mezitím mi došla trpělivost, takže jsem zkusil unlock, ale ten se zablokoval na dalším lock, který se už se obejít nepovedlo. Když pak snad po roce přišla další aktualizace, tak se při pokusu o instalaci zasekne nejspíš na napůl unlocknutém telefonu a instalace selže, opakovaně. Takže jsem teď ve status quo, bez cesty tam nebo zpět.

  Kdyby ten šrot nestál takové prachy, tak je dávno v popelnici. Takže pozor, až budete číst recenze, obrázky a HW specifikace není zdaleka všechno.