Hlavní navigace

Názor k článku Paradoxy umělé inteligence: Turingův test 50 let poté (2) od Vojtech_Hala - Dejme tomu. Taky jsem slysel o takovych pripadech,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 4. 2003 0:08

    Vojtech_Hala (neregistrovaný)

    Dejme tomu. Taky jsem slysel o takovych pripadech, dokonce i o tom, ze jogin "opustil svoje telo", pricemz mel uplne placate grafy EEG. Ale nic to nemeni na tom, ze za normalnich okolnosti mozek srdce neridi. Kdyz chce, mozna ho nejak neprimo ovlivnit muze, ale pak zase nemuze myslet treba na cteni, cili se neda rikat, ze zaroven s normalnim myslenim mozek ridi srdce a dalsi zivotne dulezite procesy. Na spoustu z nich ma michu a jine (srdce se sinusovym uzlikem) jsou tak nejak autonomni, jestli se nepletu.

    Stejne si ale myslim, ze mozek pracuje na ruznych vecech porad paralelne aniz bychom si to uvedomovali. To bude nejspis ono, heureka! :-) Mozek pracuje neustale paralelne, ale to, cemu rikame "vedomi" ci "vedomi sebe sama a okolniho sveta" je natolik spjato s vnimanim casu, ze MUSI byt seriove. Je to seriova cast mozkove cinnosti, definovana tak, ze si ji uvedomujeme. To ostatni, co probiha paralelne na pozadi se nazyva podvedomi. Neni-liz pravda? Ve vedomi probiha vetsina interakce s okolim (serializovana v case), v podvedomi probiha rizeni sebe sama a take "poradni cinnost" pro vedomi. Da se s tim souhlasit? Takova teorie ci spise terminologie) se mi zda smysluplna.