Hlavní navigace

Názor k článku Pavel Šnajdr, vpsFree.cz: komerční hosteři nás nemají rádi od Hujer - "vydělávat majitelům na ukor zakazníka" ... to je...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 5. 2012 17:03

  Hujer (neregistrovaný) ---.cust.giganet.cz

  "vydělávat majitelům na ukor zakazníka" ... to je tedy mluva. Myslím, že tady spousta z vás zapomíná, že ve světě není nic zadarmo. Pokud si myslíte, že na VPS lze v dnešní době vydělat zásadní peníze, tak se hrubě mýlíte. Řada firem podle mého názoru mají slabou podporu právě proto, že za peníze utržené z VPS serverů za konkurenční cenu to prostě lze s těží.

  Tenhle projekt stojí na lidech, kteří odpovídají ZDARMA na maily ve 4:00. To mě by se tedy ZDARMA dělat nechtělo. Pokud totiž děláte něco zdarma, musíte žít z něčeho jiného, peníze si asi majitelé VPSfree netisknou.

  Člověk až s podivem kouká, kolik je tady levičáků. Ti co mají firmy a platí zaměstnance jsou lůza a ti co mají dost peněz od svých zaměstnavatelů aby jim zbyl čas na takovouto bohulibou komunitní/cha­ritativní aktivitu, jsou borci.
  To že nejsou zaměstnanci VPSfree to jen dokládá. U všech členů vidím, že se živí jinde.

  V konečném (a absurdním) důsledku můžou (byť nepřímo) konkurovat svému zaměstnavateli, který zavře krám, protože někdo nabízí své služby ZDARMA. Kdo pak bude provozovatele živit?

  Uvědomte si konečně, že provozovatelé tento projekt DOTUJÍ vlastní prací, čili z vlastní kapsy. Jak bylo řečeno ve článku, aktivních členů je tak jeden z 50. Pokud je tomu tak, tak 98% procent členů se jen veze na vlně "levnější hosting" než jinde, protože si nic navzájem nepřináší.
  To je prostě 2% komunita, technicky visící na dvou technicích a dobrovonické administrativě okolo.
  2% může být sice dost dostatečné číslo pro provozovatele, pro mě ale nikoliv.

  Jiná by byla, kdyby admini VPSfree byli zaměstnanci, což by ale zahýbalo cenami, že. Šest lidí, to je, pokud bude mít v průměru na osobu 30k čistého, (60*6) čili cca 360.000,- měsíčně. Nepočítám ostatní výdaje, které platí někdo jiný (mobil, auto, atd. .. že by stávající zaměstnavatel?). Nákladově to bude někde kolem, ale spíš nad, půl milionu měsíčně.

  Rozdíl mezi firmou VPSfree by pak byl pouze v tom, že roční zisk si nerozdají majitelé, ale zůstanou ve VPSfree. I to ale není pro mě dostatečně dobrý důvod, protože dnes je nutné značnou část peněz ze zisku dát do investic (konkurence je velká, aneb nutno udržet krok), případně do nákladů kvůli daním.

  Proti projektu nic nemám, v podstatě před provozovateli smekám, ale je třeba vidět věci z širší perspektivy.