Hlavní navigace

Názor k článku Payment Request API: informace o platební kartě bezpečně v prohlížeči od martin - Mně by se také moc líbilo, kdybych jako...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 14. 10. 2017 21:52

  martin

  Mně by se také moc líbilo, kdybych jako obchodník tomu API řekl moje číslo účtu a prohlížeč se nějak magicky postaral o zbytek. Ale tak to nefunguje.

  Souhlas, že metody budou přibývat, ale nemyslím si, že ta basic-card je jenom příklad a že nepřežije. Našel jsem ještě toto: https://blog.midkemia.fr/web-payments-paymentrequest-api/ podle kterého existuje varianta, že obchodník dostane certifikaci na to, že ta čísla může zpracovávat. (A získat tu certifikaci je tak obtížné, že zneužívat a riskovat reklamace a ztrátu certifikace ho ani nenapadne.)

  Ano, tím "obchodníkem" můžou být klasické platební brány, to jsem psal také, v tom se shodneme. Ale také si umím představit spoustu malých obchodníků, kteří budou podporovat např. jen AndroidPay/ApplePay nebo jinou lokální platební metodu (bankovní tlačítka nebo QR kódy u nás, WeChat v Číně apod), kde příjem peněz bude jednodušší a obchodník nebude odkázán na platební bránu.

  Jinak ještě k těm kartám - obchodník za přijetí platby kartou platí poplatek několik procent z částky, minimálně však cca 25 centů. Pro větší částky nebo pro mikroplatby jsou tak platby kartou nepoužitelné.