Hlavní navigace

Názor k článku Payment Request API: informace o platební kartě bezpečně v prohlížeči od Filip Jirsák - Já reaguju na to, co jste napsal. Akorát...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 14. 10. 2017 22:02

  Filip Jirsák

  Já reaguju na to, co jste napsal. Akorát jsem (asi mylně) předpokládal, že také víte něco okolo – aspoň to, co je o API napsáno v článku, že jste četl předchozí příspěvky ve stejném vlákně…

  Celé vlákno začalo tím, že by takové API v prohlížeči vůbec nemělo být, např.protože je to nebezpečné. Já jsem na to reagoval, že údaj eo platební kartě může mít uživatel uložené v prohlížeči už dnes, a tohle API naopak přináší bezpečnější způsob placení. Vy jste tomu oponoval. Tak pokud vy čtete, co jsem napsal já, a reagujete na to, zpochybňoval jste to, že tohle nové API není bezpečnější nebo alespoň stejně bezpečné, jako starý způsob. Nebo jste tedy chtěl napsat něco jiného?

  Kde jsem napsal že do toho nemá být browser vůbec zapojen?
  Napsal jste, že se vám nezdá takové zapojení klientského browseru. Tedy že se vám nezdá, že browser zprostředkuje komunikaci mezi uživatelem a platební bránou. Já si nějaké ještě menší zapojení prohlížeče představit nedokážu, a vy jste žádné nepopsal. Tak sem s tím, jaké zapojení browseru by podle vás bylo adekvátní?

  Opravdu by sis měl nejprve přečíst co ti kdo píše a ne si vymýšlet nějaké vlastní zkazky.
  No tak když si přečtu to, co jste napsal, dozvím se, že se vám na tom něco nelíbí, ale nevíme co, a udělal byste to jinak, ale nevíte jak. A pak jste kritizoval uložení údajů o platební kartě v prohlížeči, což je současný stav a to nové API umožňuje to změnit a platit kartou i tak, že ani prohlížeč se platební údaje nedozví.

  Ostatně jak jsem si všiml za poslední dobu tady, nejsem první kdo ti po několika příspěvcích píše, že mu mluvíš o něčem co vůbec nepsal, o čem nemluvil a podsouváš mu to.
  Ano, někteří trollové takové věci píšou, zpravidla po té, co už poněkolikáté popřeli své předchozí příspěvky. Vy se k nim chcete přidat?

  Ale OK, pokud máte pocit, že jsem nějaké vaše komentáře překroutil, omlouvám se. Napište tedy prosím znova, co jste o tom API chtěl napsat, já budu předchozí debatu ignorovat a odpovím čistě jen na ten nový komentář.