Hlavní navigace

Názor k článku Payment Request API: informace o platební kartě bezpečně v prohlížeči od Filip Jirsák - Ne, když se zapojíte do nějakého vlákna se...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 14. 10. 2017 23:58

  Filip Jirsák

  Ne, když se zapojíte do nějakého vlákna se svým názorem, měl byste napsat, co je váš názor.

  Ano, takové se mi nezdá a na psal jsem i proč.
  Jo, akorát jste pořád nenapsal, co je to to „takové“. Pokud chcete, aby si ostatní nemuseli domýšlet, co jste chtěl vlastně napsat, zkuste omezit používání zájmen, která se neodkazují nikam.

  Ostatně jsem napsal co se mi nelíbí.
  No, napsal jste, že se vám nelíbí něco, co vůbec neexistuje.

  Nelíbí se mi další přenos API na klienta
  Přenos API na klienta? Co si pod tím mám představit? Že dnes existuje nějaké API, které není na klientovi, a to API se nově přenese na klienta?

  Zjevně nefunguje metoda, že se budu pokoušet uhodnout, co znamenají ty vaše věty, které se příliš neshodují s realitou. Takže abychom se domluvili, nezbývá, než abyste vysvětlil, co si zhruba tak představujete pod pojmem „přenos API na klienta“.

  "A pak jste kritizoval uložení údajů o platební kartě v prohlížeči, což je současný stav"

  To není pravda.
  Aha, takže přeci jen chcete patřit k trollům, kteří si stěžují na to, že překrucuji jejich slova, načež popřou to, co sami před chvílí napsali.

  Takže komentář „Jako největší problém bych předpokládal to uložení v browseru uživatele ...“ dnes v 15:12 jste nepsal vy? Já jsem psal „uložení“, vy jste napsal „uložení“, já jsem napsal „prohlížeč“, vy jste napsal „browser“ – to je to samé, na tom bychom se snad mohli shodnout; já jsem napsal „údaje o platební kartě“, vy jste nenapsal konkrétně uložení čeho, ale reagoval jste na můj komentář, kde jsem reagoval na komentář o „uložení údajů o platební kartě v prohlížeči“, takže se dá předpokládat, že i vy jste psal o uložení údajů o platební kartě.

  Když se budeš spíš soutředit na to co ti kdo píše a méně na chytračení za každou cenu, i těch trollů ubude ...
  Vy jste psal velmi mlhavé nesrozumitelné věty. Mohl jsem to interpretovat dvěma způsoby – buď to vzít tak, že za tím jsou nějaké myšlenky, které jenom neumíte pořádně zformulovat, a nebo to vzít tak, že jenom blábolíte. Vždycky se snažím postupovat tou vstřícnější variantou, takže jsem zvolil tu první a snažil jsem se uhodnout, co jste tím asi myslel. To se vám nelíbí a trváte na tom, že se má soustředit na to, co jste doopravdy napsal. OK, jdeme na to.

  Každopádně si myslím, že by bylo ideální z processu plateb samozřejmě co nejvíc vyřadit random obchody a co nejméně zapojit klientské a přenést na API bank
  Random obchody vám odpustím. Ale zapojit klientské co? Nezapomněl jste k tomu přívlastku napsat také nějaké podstatné jméno? Co a jak chcete přenášet na API bank?

  Přenos na klientskou stanici je podle mě dost velké riziko
  Přenos čeho?

  Napsal jsem co jsem napsat chtěl. Je to jenom o několik příspěvků nahoře. Pokud to opravdu hodláš přečíst, není to určitě žádný problém ...
  Já jsem to opravdu přečetl. Několikrát. Doufal jsem, že se přeneseme přes to, že jsou to jen tak nahozené bláboly, a že v další diskusi vysvětlíte, co jste tím chtěl sdělit. Trváte ale na tom, že se mám zabývat přesně tím, co jste napsal, tak jsem výše učinil několik dotazů na věci, které vám z těch vašich textů vypadly.

  A příště, až zase budete mít potřebu někoho poučovat o tom, že si má přečíst váš text, přečtěte si ten svůj text nejprve sám.