Hlavní navigace

Názor k článku Payment Request API: informace o platební kartě bezpečně v prohlížeči od Filip Jirsák - Když chcete strhnout nějakou částku, musíte nějak identifikovat,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 15. 10. 2017 8:17

    Filip Jirsák

    Když chcete strhnout nějakou částku, musíte nějak identifikovat, odkud se má ta částka strhnout. Např. při převodu z bankovního účtu je to identifikováno buď IBAN, nebo tím, že jde o českou banku, číslem účtu a kódem banky. Na způsob identifikace toho, odkud se má ta částka strnout, jsem se ptal, a vy jste na to ve své odpovědi zapomněl.

    Např. u JetBrains mi bude v lednu končit předplatné, které jsem zaplatil cca před dvěma roky za nějakou zaváděcí cenu. Mám nastavené automatické obnovování předplatného po roce, teď už se obnoví za standardní cenu. Mezi tím mi vypršela platnost platební karty, se kterou jsem to předplatné před těmi dvěma roky zaplatil, o čemž mi přišel e-mail a já jsem zadal údaje o nové platební kartě. Údaje o kartě prý neukládá přímo JetBrains, ale zprostředkovává to Adyen. Já si myslím, že v lednu ta platba proběhne na základě toho, že jsem jim dal a oni mají uložené číslo mojí karty, měsíc expirace, jméno držitele karty a bezpečnostní kód (CVV). Při zadání údajů o kartě jí ověří tak, že zablokují 1 dolar, ale pak částku zase uvolní. Podle vás to číslo karty už znát nepotřebují a tu částku by si mohli v lednu strhnout jinak, na základě jiných údajů, tak by mne zajímalo, na základě jakých a jak je získali.