Hlavní navigace

Názor k článku Piráti z BSA od Tomáš G. - Možná je divný a o ničem, ale není...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 26. 5. 2005 8:49

  Tomáš G. (neregistrovaný)
  Možná je divný a o ničem, ale není o nic divnější a víc o ničem, než čísla a z nich údajně vyplývající závěry, která si odněkud vycucala BSA.

  Pro média to byl zákusek. Když už nejde o stařenku ubitou kvůli 50Kč, tak ať jde alespoň o hodně a tady šlo opravdu o astronomické peníze.

  ČT okamžitě povolala do pořadu Události komentáře zástupce Microsoftu pro ČR a SK (tuším, že to byl dokonce ředitel, ale jménem si nejsem jistý) a proti němu O. Neffa. Rozhovor dvou protistran to ale nebyl. Spíš to působilo jako přátelský rozhovor a názory zaznívaly rozumné a to i od zástupce Microsoftu.

  V tom případě by mně zajímalo, kdo je vlastně ta BSA, že plodí tak svérázné názory.
  Nejvíce mne zaujalo, jak vyčísluje, o kolik by se zvedla světová ekonomika, kdyby se software jen kupoval.

  Nemohl by mi to vysvětlit někdo s ekonomickým vzděláním? Jestliže mém v peněžence 4000Kč a chci si koupit buď novy procesor nebo Windows. Čím pomůžu té světové ekonomice, když se rozhodnu pro Windows na starém procesoru místo Linuxu na novém procesoru. Ale i kdyby to nebyl Linux a znovu Windows, jen bez licence. Je to sice krádež, ale z pohledu té zmiňované světové ekonomiky mi to nějak uniká. Nemohu utratit víc než mám. Nebo jako vstupní předpoklad použila BSA pohádku Oslíčku otřes se?