Hlavní navigace

Názor k článku Postřehy z bezpečnosti: cenu za nejdivnější „chytré“ zařízení vyhrává… od Filip Jirsák - K>: Nikoli, řešíme spoustu zařízení v domácnosti, která...

  • 13. 10. 2020 9:06

    Filip Jirsák

    K>: Nikoli, řešíme spoustu zařízení v domácnosti, která by se propojením do sítě mohla chovat mnohem uživatelsky přívětivěji, než dnes. Řešení marginálních problémů je součást lidské civilizace. O kolik rychlejší byla první auta oproti koňskému povozu? Kolik sekund se tím ušetřilo při běžných cestách? Přesto je dnes jasné, že ta změna dávala smysl – protože k té jedné marginální změně se nabalilo milion dalších.

    Mimochodem, když pořád tak řešíme ty pračky – podívejte se kolem sebe, kolik je lidí, kteří neumí pračku používat (a pak vznikají rádoby „vtipné“ memy typu „nechte to manželce, je to její práce“) a tvrdí (oprávněně), že ovladače na pračce mají jen nesrozumitelné symboly. Neřešte jen současné uživatele, kteří se naučili pračku ovládat, protože jim nic jiného nezbylo. Lepší ovládání může znamenat další uživatele. Vzpomeňte si na iPhone. Ten nepřišel s žádnou technologickou novinkou. Jenom umožnil uživatelům mobilní telefon ovládat mnohem snadněji.