Hlavní navigace

Názor k článku Postřehy z bezpečnosti: cenu za nejdivnější „chytré“ zařízení vyhrává… od Petr M - Tak, a teď marně přemýšlím, jak se vyhnout...

 • 13. 10. 2020 21:51

  Petr M

  Tak, a teď marně přemýšlím, jak se vyhnout poznámkám o intelekktu někoho, kdo chce na pračce přehrávat videa z YouTube. Navíc je to další závislost na službě třetí strany, kterou nemáš pod kontrolou a tomu je lepší se vyhnout. Nehledě na to, že bys musel přidat repráky a další věci, co stojí prachy.

  Video návody jsou pro kočku. Člověk na to čumí 20 minut, aby zjistil, že má na něco ťuknout. Pokud někdo nemá čas vzít papírový návod, otevřít příslušnou jazykovou variantu, podle obsahu najít 5. odstavec na straně 4 a přečíst si tři věty, bude mít čas a nevy na čučení na video?

  Návod je většinou potřeba, protože ovládání je komplikovaný. Ovládání je komplikovaný, protože se výrobce snaží na čtyřmístnou sedmisegmentovku a pět tlačítek dostat 2598 funkcí a 35 nastavení.

  Na interktivní ovládání pračky stačí na jedné obrazovce seznam funkcí, který si scrolluješ nahoru a dolů. Ikonka, tučně název, pod tím normálně stručný popis. Zaškrtneš "předpírka", "praní", "ždímání", potvrdíš, druhá obrazovka. Slider pro teplotu a otáčky, hodnoty si pamatuje z minula. Potvrdíš, třetí obrazovka. Tlačítko "start", "zpět" a "odložený start". Odložený start tě hodí na obrazovku, kde je nastavení času, kdy to chce mít hotovo. K tomu lišta s tlačítky, kde se dostaneš na nastavení (volba jazyka) a možnost si uložit a pojmenovat nastavení. K tomu hodinovou přednášku na YT fakt nepotřebuješ.

  A na mobilu to uděláš úplně stejně, barvy na obojím jsou RGB888 a pozici/velikot prvků přepočítáš trojčlenkou. To snad zvládne i takový pitomec, co che prodávat pračky s konektivitou.