Hlavní navigace

Názor k článku Postřehy z bezpečnosti: cenu za nejdivnější „chytré“ zařízení vyhrává… od Filip Jirsák - V textovém manuálu se výborně vysvětluje, jak před...

  • 13. 10. 2020 22:36

    Filip Jirsák

    V textovém manuálu se výborně vysvětluje, jak před praním prádlo připravit nebo jak ho sušit. Stejně tak jsou výborné textové popisy, jak se dostat třeba k filtru. „Odklopte panel“ – jenže on je samozřejmě nacvaklý a nevíte kde ani jak. Ale výrobci to dotáhly ještě dál – aby nemusely platit za překlad, dělají obrázkové návody. Z těch už nepoznáte vůbec nic.

    Pokud někdo, kdo se nevyzná v symbolech na pračce, uvidí „předpírka, praní, ždímání“, udělá čelem vzad a bude to stejně, jako dřív.

    Na mobilu se aplikace neprogramují tak, že byste maloval na plátno a odečítal souřadnice dotyku. Máte tam už hotové komponenty, které mají kompletně naprogramované chování. Funguje tam zvětšení písma nebo kontrastu pro slabozraké, funguje tam hlasové odečítání pro nevidící. Repráky už v té pračce máte, abyste tam mohl promítat ty videa, ale implementovat správně tu přístupnost už tak snadné nebude.