Hlavní navigace

Názor k článku Postřehy z bezpečnosti: cenu za nejdivnější „chytré“ zařízení vyhrává… od K> - Nevím co máte za pračku, ale moje pračka...

 • 14. 10. 2020 8:20

  K>

  Nevím co máte za pračku, ale moje pračka se programuje primitivně. Natočím program podle typu prádla kolečkem. Primitivní. Sama pračka předvolí předpírku, ždímání, teplotu. Případně sám dle svého uvážení jednu z těch hodnot změním pomocí plus a minus tlačítek u těch hodnot. Primitivní. Dám přášek podle ukazatele, zmáčknu start, pračka pere. Primitivní. Pokud dám odložený start, zmáčknu tlačítko odložený start 4x pro konec praní za 4 hodiny. Primitivní.

  Muset tohle ťukat na mobilu je mnohem komplikovanější. Kolečko a pár dedikovaných tlačítek je řádově ergonomičtější.

  Pokud nějakému znaku na štítku oblečení nerozumím, najdu si to na googlu, a v tu chvíli chci mít plnohodnotný browser s googlem, snadným přehráváním videí a hlavně si u toho můžu sednout do křesla.

  Co se dá na tomhle vylepšit? NIC.

  Ok, jediná možnost je ta okrajová záležitost s tím že se vrátím dřív z práce. Za to mi IoT nestojí, protože by to přineslo nutnost instalovat program pračky do mobilu, jednou za rok kdy to potřebuji si vzpomenout že ho mám a jak se jmenuje, nastavit wifi na pračce, řešit wifi na pračce při změně hesla, routeru, pravidelně updatovat firmware pračky, updatovat program pračky na mobilu...

  Tvrdím že pračku běžně nepoužíváte, IoT nesmysl pračku jste neviděl, nemáte v nich přehled, ale jen obhajujete IoT pračku z důvodu marginální výhody, přičemž zanedbáváte negativa.