Hlavní navigace

Názor k článku Postřehy z bezpečnosti: cenu za nejdivnější „chytré“ zařízení vyhrává… od Filip Jirsák - K>: To, že vás nenapadá, co by se...

 • 14. 10. 2020 11:20

  Filip Jirsák

  K>: To, že vás nenapadá, co by se na tom dalo zlepšit, neznamená, že na tom není co zlepšit. Ve své argumentaci neustále vycházíte z toho, že ovládání musí být buď lokální nebo vzdálené. Už jsem vám mnohokrát vysvětloval, že to není pravda.

  Na tom, že pro sledování videa nebo čtení návodu je často lepší sednout si do křesla, se shodneme. Já bych jenom dodal, že je pohodlnější si do křesla sednout s mobilem nebo tabletem, sedat si do křesla s pračkou s dotykovým displejem by bylo dost nepohodlné.

  Tvrdit můžete co chcete, napsal jste tu už spoustu nesmyslů, takže přidáním dalších se zas tak moc nestalo. Negativa nezanedbávám, jenom za negativum nepovažuju to, že si vymyslíte, jak něco udělat co nejhloupěji, když už jsem dávno popsal mnohem lepší řešení. Jeden příklad za všechny – to, že jste si na mobilu vypnul automatické aktualizace, je čistě váš problém.

  Vy si dovedete představit jenom použití, jak zařízení používáte vy. Nedokážete se nad to povznést a představit si, že jiní lidé mohou mít jiné požadavky. Nevíte, jaký je rozdíl mezi UX vzory, které mají lidé vrozené, které mají naučené (protože se s nimi setkávají ve spoustě případů) a které se musí naučit nově.