Hlavní navigace

Názor k článku Postřehy z bezpečnosti: cenu za nejdivnější „chytré“ zařízení vyhrává… od Filip Jirsák - Nemám pocit že by moje pračka nějaké programy...

 • 15. 10. 2020 19:43

  Filip Jirsák

  Nemám pocit že by moje pračka nějaké programy postrádala
  Já v obchodě nepostrádám jinou značku másla, než kupuju, jinou značku vody po holení, v kebabárně nepostrádám jiný druh kebabu. Přesto bych si netroufl tvrdit, že všechny ostatní druhy a značky jsou zbytečné.

  Trochu podezřelé mi připadá, že každá pračka, kterou jsem měla, měla jinou sadu speciálních programů. To to podléhá módě? Jednu sezonu se sportovní boty perou a v další sezoně už ne?

  kolečko voliče programů to v pohodě všechno pojme
  Jenom jestli nezaměňujete příčinu a následek.

  Tabulku? Stačí popisky na pračce.
  A víte, proč tam nejsou? Protože pak by ta hotová pračka s popisky byla jenom pro český trh. Nebo jenom pro slovenský. Nebo jen pro německý. Navíc těch popisků se na pračku taky moc nevejde.

  No dyť říkám - 4x zmáčknu, konec za 4 hodiny. Prosté. Program dobu praní upravuje podle průběhu praní, takže lepší přesnost netřeba. Mobil v tom nic nepřínáší. Ťukám na mobilu nebo ťukám na pračce, stejný počet ťuknutí, jen v mobilu musím navíc pouštět program na pračku, kdežto tlačítko na pračce je okamžitě dostupné.
  Jenže nejdřív musíte zjistit, kolik je hodin, odečíst to od plánovaného času konce. K čemu je to dobré?

  Marginálie se změnou příchodu z práce nepočítám.
  Celá automatická pračka je marginálie. Prát se přece dá i na valše. Nebo v ruce.

  to si neumíte zapamatovat hodinu konce praní?
  K čemu je to dobré, pamatovat si to, když místo toho můžu dostat notifikaci? Vy si neumíte vyprat v ruce, že používáte automatickou pračku?

  pokud pračka má měřák tvrdosti
  A pokud ho nemá?

  Hlášení poruch chci vidět když stojím u pračky.
  Co vidět,ještě lepší je to slyšet. A pak to hledat v manuálu a přemýšlet, jestli to byla tři krátká nebo tři dlouhá pípnutí. Víte, co považuju za největší vychytávku na iRobotu oproti starším zařízením? Že chyby nehlásí kódy, které bych musel hledat v manuálu, ale prostě tu závadu řekne anglickou větou. Takový objev, že místo pípání nebo zobrazení E17 přehraje nahranou větu.

  Že je potřeba vyměnit filtr chci vidět u pračky.
  Opravdu? Proč? Když se chystáte prát, nebo je právě vypráno, chcete to odložit a místo toho řešit filtr?

  ostatní jsou prostě věci co řeším u pračky
  Jasně, když stojíte u pračky s košem špinavého prádla, chcete, aby vám pračka oznámila, že uběhlo 40 cyklů a je čas na čistící cyklus. A prádlo vrátíte tam, kde bylo, a začnete řešit čistící cyklus. Objednávat opraváře je také nejlepší od pračky, tam máte telefonní seznam, kalendář, záruční list, všechno.

  Vy možná rád otročíte svým zařízením, já jsem raději, když zařízení slouží mně.

  Nesmysl. Spočítáme půlku?
  Pusťte se do toho. I kdyby to nebyla půlka, ale jediná věc – proč jste si to nepřečetl hned na první pokus? Proč jsem vám to musel opakovat?

  Za nesmysl jste označil to co píšu, ale ne že neperete. Já Vám do hlavy nevidím, vyjadřujte se jasněji.
  Nebylo by jednodušší, kdybyste vy přestal psát nesmysly? Já nejsem povinen každý váš nesmysl vyvracet.

  filtr jednou za rok
  Máte to v kalendáři? Nebo si jen myslíte, že je to jednou za rok?

  hadici mám na očích pokaždé když sundávám koš z pračky
  Nemyslím si, že si tohle výrobce představuje pod pojmem „je třeba kontrolovat alespoň jednou za rok“.

  Čistící cyklus po určitém počtu pracích cyklů výrobce vaší pračky nedoporučuje? Pokud doporučuje a vy to neděláte – je to z toho důvodu, že na to záměrně kašlete, nebo proto, že tahle informace a frekvence je přesně ten druh informace, který je pro lidský mozek absolutně nevhodný? Protože čárky si za každé praní dělat nebudete, počítat, že jsou to tři měsíce až devět měsíců se vám taky nechce, navíc výsledek je údaj k ničemu a i kdybyste se tím chtěl řídit, stejně si na to za půl roku nevzpomenete.

  Mimochodem, domácí pračky nejsou stavěné na to, aby jely několik cyklů hned za sebou – počítá se s tím, že po dokončení cyklu bude mít motor čas vychladnout, jinak se zkracuje životnost pračky. To vás určitě také náramně baví, když doperete jednu várku, myslet na to, kdy budete moci dát prát další.