Hlavní navigace

Názor k článku Postřehy z bezpečnosti: cenu za nejdivnější „chytré“ zařízení vyhrává… od Filip Jirsák - Gregor Fefor: V návodu na současnou pračku zabírá...

  • 16. 10. 2020 9:06

    Filip Jirsák

    Gregor Fefor: V návodu na současnou pračku zabírá popis programů víc než dvě strany A4. Jen v češtině. Chtěl bych vidět ten panel, kam se všechno tohle přehledně vejde. Je vaše volba, že chcete otročit pračce, a když vám oznámí potřebu čištění bubnu, musíte to řešit hned, nebo na to myslet do té doby, než to uděláte. Asi nemáte zkušenost s tvrdou vodou nebo s domácnosti, kde je víc dětí a kde se pračka skoro nezastaví. Porucha pračky v takových případech není nic neobvyklého, za životnost pračky ji opravář navštíví několikrát. V té domácnosti s dětmi je nefunkční pračka dost citelná. Navíc ke spoustě poruch, které pračku vyřadí z provozu, by nejspíš vůbec nemuselo dojít, kdyby pračka signalizovala nějaký problém předem.

    Je užitečné sledovat, co se děje kolem vás. A všímat si, čím se nové věci liší od starých. Také si můžete všímat věcí, které se dělají zbytečně, jenom proto, že je někde něco nedomyšlené nebo nedotažené. Přestanete pak mít iluze o tom, že všechno už je nejlepší tak, jak to právě je, a nedá se to nijak vylepšit.