Hlavní navigace

Názor k článku Postřehy z bezpečnosti: soukromí, nebo pohodlí – to je, oč tu běží! od Petr Soukup - A máte důkaz o jednoznačné lži v jiném...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 8. 2015 17:19

  Petr Soukup

  A máte důkaz o jednoznačné lži v jiném článku?
  Já je nečtu tedy nemám přehled.
  Pokud píší špatné věci např. o současné ukrajinské vládě, nebo třeba něčem z USA, lhaní není zjevně potřeba i tak to může být bulvárně šokující.
  Ale to se špatně ověřuje.

  Při lžích jsem chytl mockrát třeba pana Porošenka, kterého česká mainstreamová média vesele papouškovala. Když třeba počty vlastních mrtvých v boji počítal na jednotky a přitom bylo naprosto jasné, že jsou to stovky a tisíce.
  Nebo jeho legendární výkřiky typu "Dnes jsme zabili 500 teroristů."
  Nejde jen tak zabít 500 protivníků a mít při tom jen naprosto nepatrnou ztrátu jako 2 raněné. Tomu se potom říká masakr. Ale on to byl jen blábol na entou, žádný masakr. Masakr to spíš byl, když nechal odstřelovat "nepřátelská města".
  Většinou byla taktika všechny vojenské neúspěchy bagatelizovat, kreslit hranici fronty o desítky kilometrů jinak, kde česká média přejímala obrázky Ukrajinské propagandy. A když se to začalo provalovat tak si najednou ze dne naden vymyslel desetisíce ruských vojáků, které nikdo ale pořádně neviděl, aby prohru vysvětlil.

  A kdo psal něco jiného byl označen za ruskou propagandu. A kdybych já tehdy nečetl tu "proruskou propagandu" přišel bych o to poznání, že mainstreamová média ráda dávají prostor lhářům, pokud to vyhovuje jejich politické zakázce.
  Nevím jak v aeronet, ten jsem nikdy nečetl, nadpisy na mne působí často až moc bulvárně. Ale hledat zjevné lži v "proruské propagandě", tedy té které jsem četl já. (např. http://outsidermedia.cz/ ) je podstatně těžší než v českých mainstreamech.

  Dokazuje se to ale těžko.

  Zato Windows má doma kdekdo a to jestli se po prvním zapnutí kamery odesílá 25 MB je k ověření mnohem snadnější.
  I tak je ale snadnější říkat, že je to zbytečné, protože článek je jen určitě ruská propaganda.
  Bohužel to vypadá, že článek je opravdu výmysl, ale prověřit to stojí zato.

  Mimochodem redaktoři Žive se nyní zesměšňují sami přímo na stránkách aeronet.cz http://aeronet.cz/news/video-windows-10-sice-sbiraji-o-vas-informace-ale-je-to-pro-vase-dobro-na-windows-10-si-cracknute-hry-nezahrajete/