Hlavní navigace

Názor k článku Postřehy z bezpečnosti: soukromí, nebo pohodlí – to je, oč tu běží! od Nemo7 - Učit se ale házet všechny neoficiální názory a...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 8. 2015 18:41

    Nemo7 (neregistrovaný) 46.227.171.---

    Učit se ale házet všechny neoficiální názory a myšlenky do jednoho pytle je propaganda. Protiruská.

    1) Co jsou ty "neoficiální názory a myšlenky" ? Pořád žijete v tom, že existuje nějaká "oficiální linie" a je potřeba se od ní odklánět. Co vím, tak novináři jsou centrálně řízeni v Rusku a Číně. Jinak si na západě můžete plkat co chcete. Výsledkem svobody je pak taková příšernost jako Aeronet.

    2) Pokud někoho uvedete v omyl, tak to ještě není propaganda. Propaganda je tendenční a většinou jsou k ní novináři přinuceni (jako v Rusku), nebo ví že šíří dezinformace (jako v Aeronetu). Neověřují si zdroje, lžou a vědomě dělají "špinavou práci". Omyl nebo dezinformaci můžou novináři šířit nevědomě. Propaganda (lat. propagare = rozhlašovat, rozšiřovat, rozmnožovat) je rozšiřování názorů a informací za účelem vyvolání nebo zesílení určitých postojů nebo jednání. Je to systematické vytváření žádoucího společenského vědomí pomocí prezentování systematicky uspořádaných idejí, teorií, názorů, doktrín nebo ideologií. Součástí propagandy je tendenční vysvětlování a modifikace postojů podle aktuální situace a přesvědčování o správnosti propagované myšlenky.