Hlavní navigace

Názor k článku Přechod na Vista a budoucnost operačních systémů od LO - Samozřejmě nové jádro Visty je novým jádrem řady...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 11. 2007 15:59

  LO (neregistrovaný)
  Samozřejmě nové jádro Visty je novým jádrem řady NT. Snad jste si nemyslel, že ho MS napsal pro Vistu znovu? ;)
  Pro multimediální aplikace se velmi hodí třeba říení priority I/O operací (věc, kterou Linux nemá). Můžete si nastavit, že vaše aplikace chce mít zajištěn 2MB/sec z příslušného disku, a má je rezervované - nikdo je neukradne. I/O operace typu swapování a indexace běží s nižší prioritou (snížit prioritu procesu jak známo nestačí). Hlavně tento koncept systém používá (swapování, indexace, přehrávání multimédií), nejde jen o teoretickou možnost.
  Nutnost podepisovat ovladače je pouze u 64-bit verze Visty. Osobně bych byl pro vynucené podepisování i 32-bit driverů. Problém je v tom, že Windows XP padají dnes primárně kvůli chybám driverů. Co já si užil s drivery zvukové karty na současném poči, a co s drivery grafické karty na starších počích... Vynucené podepisování autory donutí k certifikaci driveru, což zvýší spolehlivost systémů. Prostý Lojza totiž nekupuje HW, který má na krabici napsáno Designed for Windows, ale takový HW, který je nejlevnější.
  Bastlíře to nijak neohrožuje. Pokud si vyrobíte vlastní HW, můžete použít 32-bit verzi Visty, nebo driver certifikovat a podepsat. Pro průmyslové moduly vyvinou drivery jejich výrobci (což už asi udělali).