Hlavní navigace

Názor k článku Přechod na Vista a budoucnost operačních systémů od LO - Co potřebujete, abyste mohl rendrovat film? Farmu HW...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 12. 2007 21:09

    LO (neregistrovaný)
    Co potřebujete, abyste mohl rendrovat film? Farmu HW s co nejlepším poměrem cena/výkon. A co musí umět SW? Umět zavést jeden proces, provádět správu paměti, implementovat TCP/IP. To uměly počítače již v době dřevních unixů (jen ten HW byl slabší a dražší), takže není důvod nepoužít nejlevnější systém zdarma; typicky Linux, FreeBSD apod. A co vám přinese navíc, když na těch pár tisíích strojů budete mít místo Linuxu Windows XP? Budete mít slušné GUI (které nepotřebujete), možnost používat hromadu aplikací (které nechcete), podporu velké spousty HW (který nemáte) atd. Jinými slovy Windows v tomto případě nic navíc nepřinesou.

    Ale stojí za zmínku, že MS uvedl Windows Compute Cluster Server 2003 (a nová verze je za rohem). Vydělat v tomto případě hodlá na SW pro řízení clusteru. API je implementací MPI2 (de-facto standard v této oblasti), takže je zajištěna podpora hromady aplikací. A možnost poskládat a rozchodit cluster bez velkého úsilí, vyvíjet pro něj aplikace ve Visual Studiu, a třeba cluster debuggovat ve Visual Studiu, to by prý pro zákazníky mělo být atraktivní. Osobně mám za to, že třetí verze buď převálcuje trh, nebo bude poslední ;)

    S tím rebootováním Windows už můžete přestat. Dnes vám takový FUD už nikdo neuvěří. Vždyť řada uživatelů své počítače nevypíná, jen hibernuje, nebo je nechává běžet. A když je rebootují, tak kvůli patchům. Někteří pravda z lenosti či neznalosti - seklou aplikaci reboot "vyléčí", a jsou to jen tři kliky myší (najděte efektivnější řešení problému).