Hlavní navigace

Názor k článku Příchod hackerů: Newton, Apple Newton od h4x0r - Přesně tohle je údělem hloupých lidí. Namísto jednoduchého,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 9. 2015 18:29

    h4x0r

    Přesně tohle je údělem hloupých lidí. Namísto jednoduchého, přímočarého řešení budou vymýšlet varianty komplikované a navíc špatné.

    Takže hloupý člověk bude vymýšlet, kde co ze zkratky odebrat a kde co přidávat. Vymyslí splácaniny typu LC displej, LE dioda, RA paměť a podobně, namísto aby prostě a jednoduše použil zkratku, která to v sobě už má všechno: LCD, LED, CD, RAM apod. Jak jsem psal výše, na Rootu nemá smysl dělat z lidí blbečky, kteří absolutně nemohou tušit, co je to LCD nebo RAM. A pokud se píše článek pro čtenáře Blesk.cz, kteří to tušit nebudou, pak není třeba používat zkratku. Stačí napsat prostě jen "dioda/kontrolka" nebo "displej", bude to logicky správně a bude tomu rozumět i vaše prababička.

    PS: Možná se do "SR republiky" ještě nedostalo, ale DNS je zkratka "Domain Name System", takže DNS server je zcela v pořádku. Je blbé dělat frajera, když na to nemáte ;-)