Hlavní navigace

Názor k článku Programovací jazyk Ada pro úplné začátečníky od Bystroushaak - Ne, nic takového opravdu nepředpokládám. Jen jsem zastáncem...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 4. 2015 16:31

    Bystroushaak

    Ne, nic takového opravdu nepředpokládám. Jen jsem zastáncem toho názoru, že začátečníci by měli dostat do ruky něco prakticky použitelného a ne nepraktické krámy vhodné jen pro výuku. Učit začátečníky dneska pascal je stejné, jako učit na základce latinu. Gratuluji vám studenti, teď jste zvládli cizí jazyk a pochopili na něm některé koncepty. Nyní ho račte zapomenout a naučit se něco použitelného, protože k ničemu kromě pár historických omylů není.

    Spousta z nich se dál programování na vyšší úrovni věnovat nebude a rozhodně se nebudou učit pět dalších jazyků, to z nich udělá jen minimum. Většina by však upotřebila různě v životě mít možnost si věci scriptovat, to vidím všude kolem sebe.

    V pascalu se praktická využitelnost blíží nule, i když by člověk zrovna chtěl. Byl to problém už tenkrát při přechodu z Win98 na WinXP, jak je tomu v dnešní době s Win8 a mobilními zařízeními si ani nedělám iluze. Nehledě tedy na to, že komunity jsou mrtvé, knihoven vzniká minimum, ..