Hlavní navigace

Názor k článku Prostředí pro starší počítač s nedostatkem paměti od KapitánRUM - Doplním, že šetřit pamětí má samozřejmě smysl, naopak,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 12. 2011 2:08

  KapitánRUM (neregistrovaný) ---.profico.cz

  Doplním, že šetřit pamětí má samozřejmě smysl, naopak, nesnáším moderní trend, kdy výrobci software mají z nějakého důvodu pocit, že zrovna to jejich "svinstvo" je tak úžasné, že musí mít rezidentně spuštěného 50-80MB velkého agenta na provádění aktualizací.

  Ale taky tvrdím, že do stroje za méně než 1000,- Kč, se nevyplatí investovat víc času, než do běžného stroje a zároveň, že takovou časovou investicí se cena toho stroje nijak nezvýší (byť to tak může vypadat).

  Příklad: Stroj stojí 1000,- Kč a aby z něj byl zase jura, potřebuje investici v rozsahu 10 hodin práce, můj čas má hodnotu 160-320Kč, tedy asi 2300,- Kč. Pak můžete investovat vašich 10 hodin do té práce, dotčený stroj prodat a máte v ruce 3300,-. Pokud do něj ale nalijete těch 10 hodin práce, pořád bude mít hodnotu 1000,- Kč. jiná situace je, pokud je Váš čas bezcenný. Ano, je řada lidí, jejichž čas je zcela bezcenný.

  Nejlepší jsou lidé, jejichž čas je bezcenný a očekávají to samé od Vás. Schválně, až Vás nějaký kamarád poprosí "přeinstaluj mi počítač" tak mu řekněte "No, chtěl jsem vymalovat kuchyň, hele, já ti to přeinstaluju, ale ty mi za to tu kuchyň vymaluješ, nebo mi s tím pak pomůžeš.". Nejednou už jeho čas bezcenný nebude, případně se po prvním náznaku práce vypaří. Bohužel pro Vás, bude mít stále pocit, že Váš čas bezcenný je, ale jeho čas cenu má, proto si kuchyň budete muset vymalovat sami. A dám Vám radu, pokud Vám ten kamarád tu kuchyň nevymaluje, vys*rte se na něj a raději, než abyste se mu drbali s počítačem, vymalujte si tu kuchyň, žena/přítelkyně bude mít radost.