Hlavní navigace

Názor k článku Prostředí pro starší počítač s nedostatkem paměti od Dreit - Teda pod pojmem "starší" jsem si představil něco...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 12. 2011 14:36

    Dreit (neregistrovaný) ---.belohrad.bartanet.cz

    Teda pod pojmem "starší" jsem si představil něco tak o dekádu starší, ale je pravda, že dnešní atomy budou asi tak odpovídat tomuhle stroji co se tady popisuje....určitě se bude hodit a těšim se na další díl :)

    Jinak já osobně mám Lenovo IdeaPad S10-3, na něm Debian unstable, Fluxbox a naprostá spokojenost. Mimochodem na Fluxbox a Debian jsem přešel před dvěma lety když jsem získal IBM PC 300 - 64MB RAM, 200MHz CPU, 2GB disk, 1MB grafika Cirrus Logic. Používat Firefox tam opravdu nešlo, jedna stránka se otevírala asi minutu....i když přítelkyně si tam po hodině dokázala zařídit všechny drobnosti co potřebovala (na Facebooku). Docela jsem valil oči. Já jinak používal Links2 (i v grafickym režimu), Pidgin, snad i Gedit....a kupodivu se všechno dalo.
    Další zkušenosti mám s P3 350MHz, 128MB RAM a 8MB ATI grafikou....Blender tam běhal jak z praku a stroj mi doteď běží, s P2 266MHz primárně jako print server....ale samozřejmě se na něm dá stahovat přes wget a tak dále, skriptem si tam vytvářim statistiky rychlosti internetu :)