Hlavní navigace

Názor k článku Prostředí pro starší počítač s nedostatkem paměti od KapitánRUM - A to jsem opomenul to, že si opravdu...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 12. 2011 23:20

  KapitánRUM (neregistrovaný) ---.profico.cz

  A to jsem opomenul to, že si opravdu myslím, že o tom víte leda kulové.
  Pokusím se Vám to vysvětlit co nejjednodušeji, abyste to pochopil.

  Pokud si koupíte JAKOUKOLIV novou televizi, je poměrně velká pravděpodobnost, že se rozbije. První 1-3 měsíce dochází řekněme k zahořování a počet reklamací je velký. Pak přecházíte do doby užívání, všechno pracuje tak jak má, ale postupem času se snižuje spolehlivost. To protože se díly vyhřívají, součástky postupně teplem degradují, vibrace unavují materiál propojů a poruchovost opět stoupá.

  Základní deska počítače je po 3-5 letech intenzivního (8:00-17:00*5) kancelářského provozu celkem slušně unavená. Čím má osazený procesor vyšší teplotu, tím to bývá horší.

  Pro pevné disky provozované při teplotě pod 40 stupňů například platí následující křivka:
  http://media.bestofmicro.com/2/I/289098/original/bathtubcurve.PNG
  Vyjádřeno v grafu:
  http://media.bestofmicro.com/2/J/289099/original/google_afrage_450.png

  Pro základní desky platí podobná křivka, čím CPU s větší spotřebou, tím je ta střední bezporuchová část kratší.

  Pro výkonné grafické karty je ona užitná době dlouhá dokonce jen 2-3 roky a počet 4-5 let starých mrtvých grafických karet je povážlivý.

  Kancelářské počítače, které jsou v bazarech (výprodeje z firem), se vyprodávají po 4 až 6 letech živnotnosti.

  Z tohoto titulu tvrdit, že je lepší starý vypálený počítač, než počítač byť v mizerné krabici, ale s novou základní deskou a novou RAM, je prostě trochu blbounké. Je mi líto, že se Vás dotkl můj názor na Vaší odbornost ohledně PC. Možná jste dobrý řidič autobusu, číšník nebo třeba teolog, ono je lepší jež v autobusu řízené dobrý řidičem než v autobusu řízené sice vzdělaným odborníkem z oblasti IT, ale jinak mizerným řidičem.