Hlavní navigace

Názor k článku Q4OS: Debian a Trinity se vzhledem Windows pro nejstarší počítače od anonym - Toto je určitě ideální možnost, i já na...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 9. 2019 15:49

    bez přezdívky

    Toto je určitě ideální možnost, i já na internetové bankovnictví přistupuji z Linuxu a přihlášení i libovolnou transakci si nechám potvrdit pomocí SMS z hloupého telefonu, zatím mi tento model vyhovuje. Drobet zádrhel je v tom, že drtivá větišna živnostníků sice používá klasické účetnictví, ale na ebanking si zvykli chodit z chytrého telefonu, kde všechny výše popsané činnosti zajišťuje toto jediné zařízení, pro běžného uživatele je to dnes přirozená a hlavně jednoduchá možnost a o jiné často už ani nevědí. Pokud si o tom popovídáme, druhou potíž mohou představovat děti, které na jakýkoliv počítač s internetem chodí ať už na filmy nebo připravovat např. prezentace do školy, což na stroj s účetnictvím není zrovna to nejlepší. Windows XP bez internetu omladinu nijak nelákají (ani já bych nebyl jiný), takže jak vidno, všechny možnosti mají své pro a proti.

    Jinak každopádně souhlasím a pokud mohu, na stroj dám linux, vzhled XP/7/10 opravdu dost pomáhá a když uživatel vidí, že jediný opravdový rozdíl je jiná struktura adresářů a balíčkovací systém (který většina z nich ani nevyužije, má-li k dispozici prohlížeč, účetnictví a kancelářský balík), většinou nemá námitek. Je mi jasné, že s aktualizacemi to nebude nikterak slavné, ale ruku na srdce, jako běžný uživatel bych je nejspíš neřešil také.